بوبری با ازن ژنراتور

ازن چیست؟

ازن گازی بی بو و بی رنگ است که از سه مولکول اکسیژن (O3) تشکیل شده و بخشی طبیعی از محیط است. هم در اتمسفر فوقانی زمین، یا استراتوسفر، و هم در سطح زمین در جو پایین تر، یا تروپوسفر تشکیل می شود.در واقع ازن، (O3)، آلوتروپ سه اتمی اکسیژن (شکلی از اکسیژن که در آن مولکول حاوی سه اتم به جای دو اتم در شکل رایج است) که بوی متمایز هوا پس از طوفان رعد و برق یا اطراف تجهیزات الکتریکی را به خود اختصاص می دهد. بوی ازن در اطراف ماشین های الکتریکی در اوایل سال 1785 گزارش شد. ساختار شیمیایی اوزون در سال 1872 ایجاد شد.(راجع به ازن و تاریخچه آن اینجا میتوانید بیشتر بخوانید.)

بوبری با دستگاه ازن

آیا ازن خطر ناک است؟

ازن باید حتما حتما مطابق با استاندارد ها به عنوان ضدعفونی کننده به کار برود چون بله در صورت استفاده نامناسب بسیار خطرناک است.

ازن یک گاز آبی کم رنگ تحریک کننده است که حتی در غلظت های پایین نیز انفجاری و سمی است. که به طور طبیعی در مقادیر کم در استراتوسفر زمین، جایی که تابش فرابنفش خورشیدی را جذب می کند، رخ می دهد، که در غیر این صورت می تواند باعث آسیب جدی به موجودات زنده در سطح زمین شود.

تحت شرایط خاص، واکنش‌های فتوشیمیایی بین اکسیدهای نیتروژن و هیدروکربن‌ها در اتمسفر پایین‌تر می‌تواند ازن را در غلظت‌های کافی تولید کند که باعث تحریک چشم‌ها و غشاهای مخاطی شود.

همین طور اگر دستگاه ازن ژنراتور غیر استاندارد استفاده کنید. یا در جایی که نباید؛ از ازن برای ضدعفونی یا بو بری استفاده کنید. ممکن است باعث آسیب جدی، مثل مسمویت یا انفجار، به خود و محیط شوید.

شرکت ما با ترکیب درست علم و تجربه دستگاه های ازن ژنراتور استاندارد تولید می کند و در بررسی شرایط برای نصب و نگهداری ازن ژنراتور به شما مشاوره می دهد تا با خیال راحت شرایط را بسنجید و از مزایای ازن استفاده کنید.

 برای مشاوره و خرید با این شماره تماس بگیرید: 02144337375

ازن ژنراتور چیست؟ (Ozone Generator)

ازن ژنراتور (Ozone Generator) که به آنها ازن ساز نیز گفته می شود، دستگاه های مولد ازن هستند که به طور عمدی گاز ازن تولید می کنند. ژنراتورهای ازن با شکستن مولکول‌های اکسیژن (O2) به اتم‌های منفرد، ازن را تولید می‌کنند و سپس به مولکول‌های دیگر اکسیژن در هوا متصل می‌شوند و ازن (O3) را تشکیل می‌دهند. این کار را به یکی از دو روش انجام می شود.

روش تولید ازن:

تخلیه تاج الکتریکی (Corona discharge) : این روش از تخلیه الکتریکی برای تولید اوزون با تقسیم مولکول های معمولی اکسیژن موجود در هوا به اتم های منفرد استفاده می کنند.

بوبری با ازن

فرابنفش:

این فرآیند تولید ازن شبیه نحوه تقسیم تابش فرابنفش خورشید برای تشکیل اتم‌های اکسیژن منفرد است. به گفته InterNACHI، این فرآیند نسبت به تخلیه تاج کارایی کمتری دارد.

بوبری با دستگاه ازن

چرا از ژنراتور ازن برای بوبری استفاده می شود؟

ازن به طور گسترده برای تصفیه آب استفاده شده است. که می توانید مزایا عجیب غریب خوب و مفید آن برای ضد عفونی و تصویه آب را اینجا بخوانید.

و همینطور راجع خواص ضدعفونی چگونگی از بین برد میکروارگانیسم های مختلف توسط ازن می توانید اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

حالا میخوایم راجع به استفاده از در هوا و بوبری بیشتر حرف بزنیم.

ازن در از بین بردن بوهایی از جمله

 • دود تنباکو
 • بوی انسان و حیوانات خانگی
 • بوی غذا
 • بوی کپک
 • بوی زباله
 • بوی نوساز
و موارد دیگر بسیار موثر است.

ازن در واقع گازهای مزاحم را که منشأ هر چیزی است که ما بو می کنیم، کاملا از بین می برد. بر خلاف بسیاری از روش‌های بوزدایی دیگر، ازن در واقع گازهای مشکل‌ساز را جستجو کرده و از بین می‌برد. با آلاینده های موجود در هوا، آب، پارچه و سایر سطوح دیوارها و سقف ها واکنش نشان می دهد.

بر خلاف انواع دیگر سیستم های تصفیه هوا، یک ازن ژنراتور (Ozone Generator) برای انجام کار خود به هوای عبوری از دستگاه وابسته نیست. ازن ژنراتور نیز مقادیر زیادی یون از طریق تخلیه تاج تولید می کنند. یون ها باعث تجمع ذرات گرد و غبار می شوند و از هوا رسوب می کنند و محیط تمیزتری را ایجاد می کنند.

یعنی در واقع تا حدی ازن ژنراتور کار یونیزر را هم انجام می دهد. پس یک تیر و دو نشان است.

بوبری با ازن

ازن چگونه مولکول بو را از بین می برد؟

ازن با انتقال اتم اکسیژن اضافی خود به مولکول بو با مولکول‌های بو واکنش می‌دهد و ترکیب آن را تغییر می‌دهد تا دیگر ترکیب شیمیایی مشابهی نداشته باشد. این واکنش شیمیایی اکسیداسیون نامیده می شود.

ازن ناپایدار است زیرا از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. از بین بردن بوی بد با ازن زمانی اتفاق می‌افتد که سومین اتم اکسیژن به مولکول‌هایی که ایجاد بو می‌کنند بچسبد. این جدا شدن / اتصال به مولکول‌های کثیف، ساختار مولکولی هر چیزی که بوی بد ایجاد می‌کند را تغییر می‌دهد و اساساً آنها را به مولکول‌هایی بدون بو تبدیل می‌کند. این فرآیندی است که زمانی که داروهای سنتی مانند جوش شیرین یا لوازم تمیزکننده خریداری شده از فروشگاه به سادگی کارساز نیستند، و بو خیلی سرسخت می باشد؛ ازن را به یک ضرورت تبدیل می کند.

پس اگر از بوی بد کلافه شدیدشاید بهتر باشه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ما استفاده کنید.شاید مشکل شما خیلی ساده با ازن ژنراتور رفع شود و یک بار برای همیشه از دست گرفتن دماغ خود راحت شوید.

شاید ازن راهکار شما بوده و فقط خودتون رو عذاب دادین. پس با آرینا تجهیز تماس بگیرید.

برای مشاوره و خرید و خدمات پشتیبانی با شماره 02144337375 تماس بگیرید.

مثلا اینجا یک نمونه کار را برای بو بری بخش اسکرابر شرکت دیانا کاغذ می بینید. که مشکل بوی بد را رفع کرد.

[jwp-video n=”2″]

[jwp-video n="1"]

“نمونه بوبری با استفاده از ازن ژنراتور در فضای باز”

ملاحضات امنیتی:

هنگامی که صحبت از استفاده از ازن برای حذف بو می شود، سطح ازن موجود بالاتر از حد قرار گرفتن در معرض برای انسان (و حیوانات خانگی) خواهد بود. به همین دلیل، لطفاً به یاد داشته باشید که قبل از شروع فرآیند اکسیداسیون یک منطقه، برخی اقدامات احتیاطی را رعایت کنید

 • همیشه به یاد داشته باشید که مطمئن شوید که کودکان و حیوانات خانگی خارج از منطقه هستند و نمی توانند وارد منطقه ای شوند که شما در حال ازن زنی هستید.
 • تقریباً 2 تا 4 ساعت پس از اتمام کار دستگاه ازن ژنراتور صبر کنید و سپس به منطقه ای که از آن استفاده شده است بازگردید.علاوه بر نگرانی‌های ایمنی انسان، قرار گرفتن در معرض غلظت بالای ازن می‌تواند گیاهان را از بین ببرد، به لاستیک آسیب برساند و مواد مختلف را تغییر رنگ دهد، بنابراین مطمئن شوید که اقلام را از منطقه‌ای که در حال اکسیداسیون هستید خارج کنید تا مطمئن شوید که این مواد خراب نمی‌شوند.
 • قیمت دستگاه ازن ژنراتور

  قیمت دستگاه ازن ژنراتور:

  ما در شرکت آرینا تجهیز سعی میکنیم از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم و با تجربه و کادر مجرب خود به بهترین شکل خدمات نصب، نگهداری و خدمات پس از فروش را به شما ارئه دهیم تا شما با خیال راحت از دستگاه های حساس ازن زنراتور خانگی و صنعتی استفاده کنید.

  ازن ژنراتور برای هر مکانی بسته به نوع استفاده فرق می کند. پس با ما تماس بگیرید تا پس از مشاوره، از ازن ژنراتور مورد نیاز خود و قیمت آن با خبر شوید.

برای مشاوره، اطلاع از قیمت ها، خرید و پشتیبانی با شماره 02144337375تماس بگیرید.
 

نتیجه گیری بوبری با ازن ژنراتور:

پس استفاده از ازن ژنراتور و به اصطلاح ازن زنی هوا برای بو بری موثر است و باید حتما مطابق استاندارد ها انجام شود. تا از خطر دور بمانیم. با رعایت چند نکته امنیتی ساده می بینیم که استفاده از ازن ژنراتور برای بوبری چقدر کاربردی و پولساز است. برای دیدن چند کاربرد عملی و جالب ازن ژنراتور در هوا میتوانید به اینجا مراجعه کنید.

بوبری با ازن