کاربرد ازن ژنراتور در هوا

ازن چیست؟

ازن گازی است که به طور طبیعی در جو ما وجود دارد. هر مولکول ازن حاوی سه اتم اکسیژن است و از نظرشیمیایی به عنوان O3 نشان داده می شود.ازن بخشی طبیعی از جو فوقانی زمین است. این قسمت از جو که درحدود 15 مایل (24 کیلومتر) بالاتر از سطح است، لایه اوزون نامیده می شود. با جذب اشعه های مضر خورشید از افراد محافظت می کند. اگر این اشعه ها به زمین برسند، می توانند باعث سرطان پوست، بیماری های چشمی و سایر مشکلات سلامتی شوند. ازن را به صورت مصنوعی هم می توان ساخت و استفاده کرد.

که راجع به ازن و تاریخچه نامگذری آن اینجا و روش از بین بردن میکرو ارگانیسم ها اینجا می توانید بیشتر بخوانید.

ازن چیست؟

ازن ژنراتور چیست؟ (Ozone Generator)

ازن ژنراتور دستگاهی هست که ازن را برای مصارف مختلف به صورت مصنوعی تولید می کند. اینجا می توانید راجع به ازن ژنراتور و مدل های مختلف آن بیشتر بخوانید.

کاربرد ازن ژنراتور:

راجع به کاربرد باور نکردنی ازن در ضدعفونی آب استخر و تصویه آب در اینجا مفصل صحبت کردیم.

راجع کاربرد ازن در جلوگیری از سرطان، مقاومت آنتی بیوتیکی و آسیب به اکوسیستم هم اینجا مفصل صحبت کردیم.

ولی حالا نوبت صحبت راجع به کاربرد ازن در هواست؛ یعنی می خواهیم با ازن ژنراتور مستقیم ازن را وارد هوا کنیم.

کاربرد های ازن ژنراتور (ورود مستقیم ازن به هوا):

بوبری (Odor removal) یکی از کار برد های خیلی معروف ازن است. موارد مختلفی وجود دارد که در آن استفاده از ازن ترجیح داده می شود زیرا بویی که با آن سروکار دارید به سادگی بیش از حد سرسخت است.

1- بوی تنباکو و سیگار

کاربرد ازن ژنراتور برای بوی سیگار

یکی از رایج‌ترین مواردی که می‌توان از ازن استفاده کرد، از بین بردن بوی سیگار است.

بوی سیگار به چند دلیل می‌تواند آزاردهنده باشد، مانند جذب بوی در پارچه‌ها (فرش، صندلی‌های ماشین)، و همچنین به این دلیل که سال‌ها سیگار در یک منطقه دود می‌شود بدون اینکه آن منطقه به درستی تمیز شود.

برای کاربردهایی مانند خارج کردن بوی دود از خودروها، مهم است که توجه داشته باشید که ازن به خودی خود پاسخی برای خلاص شدن کامل از این بو نخواهد بود. همچنین باید فرش ماشین خود را عمیق تمیز کنید و همچنین سیستم تهویه مطبوع را تمیز کنید. اگر این مراحل را نیز رعایت نکنید، بوی دود همچنان برمی گردد. (موارد امنیتی در انتهای صفحه مطالعه شود)

از بین بردن بوی سیگار بسیار سخت و عذاب آور است. مخصوصا اگر مدت زمان زیادی سیگار در یک مکان کشیده شده باشد. این قضیه باعث شده که از بین بردن بوی سیگار به یکی از موارد پر جستجوی موتور های جستجو مثل google تبدیل شود. این قضیه دغدغه خیلی از مردم می باشد مخصوصا کسانی که قصد ترک سیگار را دارند یا نوزاد و بچه کوچک در خانه دارند. ازن ژنراتور (Ozone Generator) می تواند با تولید ازن بوی سیگار را به خوبی از بین ببرد. (برای اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا سر بزنید).

2- بوی انسان و حیوانات

کاربرد ازن ژنراتور برای حیوان خانگی

مقابله با بوی حیوانات خانگی زمان دیگری است که ازن ممکن است راه حل مناسبی باشد. ازن انداختن قسمت های خاصی از خانه که حیوان خانگی شما معمولاً در آن زندگی می کند، بویی را که حیوان خانگی شما ایجاد می کند از بین می برد. (برای اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا سر بزنید)

جالب اینجاست که از بین بردن بوی حیوانات خانگی هم یکی از موارد پر جستوجو در اینترنت می باشد. و این مشکل هم به راحتی با ازن و ازن ژنراتور قابل رفع است.

3- کارواش و ماشین:

از جمع بندی دو بخش قبل داریم:

  • از ازن ژنراتور میتواند برای بو بری استفاده کرد.
  • ازن در بو بری سیگار به خوبی عمل می کند.
  • تحقیقات نشان داده است ماشین یکی از مکان هایی است سیگار در آن زیاد مصرف می شود.
  • مطالعات نشان می دهد که تمیزی و خوشبو بودن ماشین (مخصوصا در مردان) بسیار مهم می باشد.
  • بوی حیوان در مکان های بسته بیشتر می ماند و آزاد دهنده تر است.
  • آوردن حیوانات خانگی مثل سگ و گربه در ماشین شخصی بسیار رایج است.

پس کاملا میتوان از ازن ژنراتور مناسب برای بو بری در کارواش یا حتی پارکینگ خونه استفاده کرد و خیلی راحت بوی سیگار و حیوان اهلی خود را از بین ببرید. (موارد امنیتی در انتهای صفحه مطالعه شود) برای استفاده در ماشین باید از ازن ژنراتور های کوچک تر استفاده کنیم.

شرکت آرینا تجهیز دو سایز ازن ژنراتور کوچک Arizon را تولید میکند. که مناسب این کاربرد می باشد.

برای اطلاعت بیشتر، مشاوره، خرید، پشتیبانی و خدمات پس از فروش با شماره 02144337375 تماس حاصل فرمایید.

ممکنه این سوال پیش بیاید که چقدر قراره معطل شویم تا بو از بین برود؟

اطمینان حاصل کنید که وقتی دستگاه اوزون کار می کند، هیچ فرد یا حیوان خانگی در اتاق نباشد. زمان درمان بسته به اندازه فضا تقریباً 10 دقیقه تا 60 دقیقه است.

پس زمانم بسیار کوتاه است. مخصوصا در ماشین که محیط کوچکی است.

3- از بین بردن بوی آتیش سوزی:

میدونیم که ازن می تواند به خوبی بوی دود سیگار را از بین ببرد. یکی دیگر از کاربردهای مفید ازن ژنراتور برای از بین بردن بوی دود بعد آتیش سوزی می باشد. ممکن است با سوختن بخشی از خانه، کارخانه، ساختمان و … تا مدت ها بوی دود در کل محیط باقی بماند. اینجاست که ازن ژنراتور به کمک ما می آید.

4- از بین بردن بوی کپک

یکی دیگر از کاربردهای محبوب خلاص شدن از شر بوی ناشی از کپک است.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر کپک دارید، استفاده از ازن از شر کپک موجود خلاص نمی شود. استفاده از ازن در این مورد بویی را که کپک ایجاد می کند از بین می برد و همچنین می تواند به توقف رشد کپک کمک کند. با این حال، ازن خود کپک را از بین نمی برد.

کاربرد ازن ژنراتور برای کپک

آیا ازن می تواند باعث انفجار شود؟

ازن با غلظت بیش از 10-11 درصد حجمی می تواند باعث واکنش تجزیه زنجیره ای انفجاری شود که منجر به تبدیل کامل به اکسیژن در ظرف می شود. حد پایین انفجار (غلظت) ازن تمایل دارد با کاهش فشار به عنوان گازهای قابل احتراق افزایش یابد.

آیا ازن سمی است؟

قرار گرفتن در معرض ازن ممکن است باعث سردرد، سرفه، خشکی گلو، تنگی نفس، احساس سنگینی در قفسه سینه و مایع در ریه ها شود. سطوح بالاتر قرار گرفتن در معرض می تواند منجر به علائم شدیدتر شود. قرار گرفتن در معرض مزمن ممکن است منجر به آسم شود.

پس ازن ژنراتور یک دستگاه الکی نیست که هر شرکتی یا شخصی اون رو تولید کنه و وارد بازار کنه

ازن گاز حساسیه و ازن ژنراتور در حال تولید ازنه

پس این دستگاه، دستگاه حساسیه

اگر در ساخت، نصب و نگهداری آن دقت لازم نشه میتونه اثرات زیان باری داشته باشه

ما در شرکت دانش بنیان آرینا تجهیز با استفاده از علم روز دنیا و به کارگیری کادر با تجربه و حرفه ای ازن ژنراتور های خانگی و صنعتی با گرید A و ایمن تولید می کنیم؛ و با مشاوره حرفه ای و خدمات نصب و نگهداری خیال شما را به صورت کامل برای استفاده ایمن و مفید از ازن در زندگی روزمرتون تضمین میکنیم.

در زمینه تولید ازن در ایران از شرکت ما بهتر نخواهید یافت

برای مشاوره، خرید، پشتیبانی و خدمات پس از فروش با شماره 02144337375 تماس حاصل فرمایید.

4- کاربرد در بستر طیور

بستر طیور کاربرد های زیادی دارد ولی با این حال، پناهگاه، مخفیگاه و غذا برای برخی از حشرات و کنه‌ها، به ویژه انگل‌های خارجی، آفات اصلی موجود در مرغداری و دلیل اصلی کاربرد آفت‌کش‌ها می باشد.

استفاده از ازن هم باعث کاهش چشم گیر بوی طیور می شود هم باعث ضد عفونی ایمن می شود.که ازن باید مستقیم از ازن ژنراتور به صورت گاز به بستر زده شود. (موارد امنیتی در انتهای صفحه مطالعه شود).

برای اطلاعات بیشتر راجع به کاربرد ازن در مرغ داری می توانید به اینجا مراجعه کنید.

ازن کاربرد های دیگری مثل از بین بردن بوی رنگ از بین بردن آلرژی زا ها و … دارد که در مطالب بعدی به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.

موارد امنیتی:

هنگامی که صحبت از استفاده از ازن برای حذف بو می شود، سطح ازن موجود بالاتر از حد قرار گرفتن در معرض برای انسان (و حیوانات خانگی) خواهد بود. به همین دلیل، لطفاً به یاد داشته باشید که قبل از شروع فرآیند اکسیداسیون یک منطقه، برخی اقدامات احتیاطی را رعایت کنید

  • همیشه به یاد داشته باشید که مطمئن شوید که کودکان و حیوانات خانگی خارج از منطقه هستند و نمی توانند وارد منطقه ای شوند که شما در حال ازن زنی هستید.
  • تقریباً 2 تا 4 ساعت پس از اتمام کار دستگاه ازن ژنراتور صبر کنید و سپس به منطقه ای که از آن استفاده شده است بازگردید.
  • علاوه بر نگرانی‌های ایمنی انسان، قرار گرفتن در معرض غلظت بالای ازن می‌تواند گیاهان را از بین ببرد، به لاستیک آسیب برساند و مواد مختلف را تغییر رنگ دهد، بنابراین مطمئن شوید که اقلام را از منطقه‌ای که در حال اکسیداسیون هستید خارج کنید تا مطمئن شوید که این مواد خراب نمی‌شوند.